Kezdő biopamut workshop

  • Csütörtök, 2022. február 24. 16:00 - Csütörtök, 2022. február 24. 20:00

  • Kossuth Lajos utca 14, 1053 Budapest
  • PINKPONILO
  • 19000 Ft
  • Link megnyitása

Leírás

Ez a személyre szabott, egyedi póló a tudatos gardrób olyan eleme, melynek teljes készítési fázisát ismerni fogod. Átgondolva beillesztheted a hosszú távra összeállított, személyiségedet is jól kifejező, de egyúttal a földünkre nézve is kedvezőbb életmód alapdarabjaid közé. Kiváló első lépés azoknak, akik a mindennapi viseletnél kezdenének!

Ezen a workshopon a szervezők szinte kizárólag berlini forgalmazó partnerük, a Lebenskleidung anyagaival dolgoznak. A GOTS minősítéssel rendelkező textilek esetében mind az alapanyag, mind pedig a festék minőségét is figyelembe veszik. Az itt használt textilek vagy anyagvégek vagy elraktározott maradékanyagok, hiszen a cég nem dobja szemétbe anyagait, ezeket a végeket is továbbértékesíti vagy eladományozza: így az anyaghasználat is zero waste.

A szervezők külön figyelmet szentelnek a varrógépek megismerésének, kipróbálhatod a különböző géptípusokat, ráérezhetsz a varrás ízére, akár először használsz gépet, akár csak nagyobb gyakorlatot szereznél a varrásban. Minden szükséges eszközt biztosítanak a workshophoz. Ez egy unisex alapdarab, a szabásminta néhány méret változtatása által egyénre szabható: ez a tudás a későbbi, akár otthoni gyakorlásnál is segíteni fog. Ebben a kezdő póló alapszabásmintában számos továbbfejlesztési lehetőség rejlik.