Mi is az energia?
A fenntarthatóság, klímavédelem kapcsán oly sok szó esik az energiahatékonyságról, hiszen a probléma döntően energetikai: a kibocsátások legnagyobb része valamilyen energiaigényhez köthető (épületek, közlekedés, ipari folyamatok). Az energiahatékonyságról általában a korszerű hőszigetelésre és a lámpák lekapcsolására asszociálunk, viszont – habár ezek is fontos részei az energiával való tudatos gazdálkodásnak, és…
Kevesebb céltalan netflixezés és emailezés: 8 tipp az online karbonlábnyomunk csökkentéséhez
Vajon mennyi szén-dioxid kibocsátással jár a napi e-mailezésünk? Na és egy esti sorozat-maraton? Cikkünkben összegyűjtöttünk 8 olyan tippet, mely segíthet lefaragni online karbonlábnyomunkból anélkül, hogy veszélybe kerülne a szórakozásunk. Szöveg: Iglódi Franciska és Konkoly Niki Az internetezés könnyen tűnhet megfoghatlan tevékenységnek: az adatok láthatatlanul mozognak az online térben, miközben úgynevezett…
A szélenergiától a biomasszáig: megújuló energia-kisokos
2000 óta a globális energiafogyasztás körülbelül egyharmadával nőtt, melynek több, mint 80 százaléka egyelőre fosszilis alapú, az előrejelzések szerint pedig a világ energiaigénye a jövőben egyre gyorsabb tempóban fog növekedni. Felmerülhet bennünk a kérdés, hogyan lehet ezekkel az igényekkel lépést tartani úgy, hogy ne szennyezzük közben azt a bolygót, amely…
Energiacsökkentés egyszerűen: 9 tipp a mindennapi energiaspóroláshoz
Ahogy hosszabbodnak az éjszakák és válnak didergősebbé a nappalok, úgy tekerjük egyre feljebb a fűtést otthon és a munkahelyen, és egyre gyakrabban vágyunk rá, hogy egy fagyos nap után átmelegedjünk egy kád forró vízben, kedvenc podcastunkat hallgatva. A tél közeledtével gyakrabban fogunk neki valamilyen lélekmelegítő sütemény sütésének, illetve sokasodik a…